Relacje Mam

Bloginie i My :-)

11 września 2014 • Autor:

Już w tą sobotę będziemy z Dorotą gościć na spotkaniu blogujących Mam, Bloginie.

To pierwszy „występ” Chwalmy Mamy „poza granicami” naszych pierwszych matronów, czyli Fundacji Mama i Stowarzyszenia Polka Potrafi.
Czego się spodziewać? Na co przygotować?
Ktoś podpowie….??

Środowisko blogujących Mam jest specyficzne. Czasem tak właśnie myślę czytając różne blogi parentingowe. Z jednej strony to idealny przykład wirtualnego wsparcia, relacji, netoworkingu. Z drugiej przestrzeń do do kłótni, przechwałek i starć o swoje racje, o swoje opinie.  Podobno bywa gorąco i emocjonująco …

A jak będzie tym razem? Nie wiem? Ale wierzę, że Mamy otworzą się na siebie nawzajem i na siebie indywidualnie. Wierzę w ciekawe dyskusje, otwarte umysły, ciepłe serca.

Karolina, jedna z Mam z którą miałam przyjemność rozmawiać przy okazji „Chwalmy” powiedziała cytując też swoją znajomą, że „do wychowania dziecka potrzebna jest cała wieś”.
Bardzo mi się to powiedzenie spodobało, bo według mnie do wychowania dzieci potrzebni są ludzie, relacje, bliskość, ale przede wszystkim relacje. Może powinnam mówić za siebie. Ale chyba powiem też za kilka moich przyjaciółek. Dzisiejsze Mamy są bardzo samotne. Rodzą i często zostają same z dziećmi. Mąż pracuje. Dziadkowie pracują. Przyjaciele pracuję. A „dziś” pracuje się więcej i dłużej, pod większą presją, niż te trzydzieści lat temu kiedy ja, my byliśmy mali. Dziadkowie jak są, to są często w innym mieście. Rodzeństwo i kuzynostwo podobnie. A to wychowania dziecka potrzeba wsparcia, kontaktu, bliskości. Brak tego wszystkiego bardzo frustruje, smuci, a ostatecznie też ogranicza.

Dlatego internet, fora, blogi, Fejsbuk, są substytutem tych relacji. Ale oby były substytutem pozytywnym, konstruktywny, dającym ciepło, oparcie, zrozumienie i mądrość.

Dlatego drogie Mamy, fajnie że się spotkamy.
Wierzę, że fajnie pogadamy 🙂

  • Razem z Dorotą, jako Chwalmy opowiemy o naszym projekcie. I zaprosimy nowe Mamy.
  • Ja jako Manufaktura Rozwoju zaproszę Was do inspirującego ćwiczenia coachingowego.
  • A Dorota, jako DDF Studio zrobi piękne zdjęcia …

Bo w tym jesteśmy najlepsze …

Pozdrawiam i do zobaczenia, Marta

Komentarz