Chwalimy Mamy

Bo Mamy trzeba chwalić za zaangażowanie!!

15 lutego 2016 • Autor:

Poznajcie Mamę. Mamę Martę, Mamę szalonej i żywiołowej Nel. Martę, która i pracowała w korporacji a teraz tworzy swoją markę coachingowo – doradczą http://co-operation.pl/ Martę, dla której praca dla innych jest taką samą pasją, jak lepienie z gliny …

Chwalmy Mamy | Marta, sama zgłosiłaś się do nas do chwalmy mamy z propozycją, że dla trzech Mam możesz zaoferować darmowe sesje z zakresu coachingu. Oczywiście jest nam bardzo miło. Ale od razu nasuwa się pytanie dlaczego my? O kim myślałaś jako potencjalnym uczestniku procesu coachingowego do którego możesz trafić poprzez nasz blog?

Od dłuższego czasu śledzę Waszą działalność w ramach Chwalimy Mamy. Myślę, że mamy podobną wrażliwość. Jestem pod wrażeniem tego o czym i jak piszecie. Inicjatywa „chwalenia” – bezcenna!!

Mamy, które są waszymi czytelniczkami (choć to przecież nie tylko Mamy :-)) to osoby aktywne zawodowo lub te, które właśnie chcą wrócić do życia zawodowego bądź znaleźć inną jego formę (niż ta dotychczasowa). Moje usługi mocno skupiają się na ogólnie pojętej karierze zawodowej. Pomyślałam zatem, że wiedza z zakresu prawa pracy oraz coachingowe podejście może pomóc Mamom w „przygotowaniu do zmiany zawodowej”. Mam tu na myśli np. powrót do organizacji po długiej nieobecności, znalezienie (a może bardziej odkrycie) nowej ścieżki rozwoju, zbadanie kompetencji oraz predyspozycji zawodowych. Warto wykorzystać okazję na podarowanie sobie trochę czasu dla siebie, czasu na analizę potrzeb i zdefiniowanie celów na tą najbliższą przyszłość.

Chwalmy Mamy |  Dlaczego mamy potrzebować mogą wsparcia coachingowego, według Ciebie? W jakich obszarach mama może potrzebować wsparcia? Jak coach może pomóc mamie?

W odniesieniu do Mam pomyślałam o dwóch rodzajach coachingu, którym mogą być zainteresowane: o coachingu kariery i życiowym. Choć praktyka pokazuje mi, że te dwie sfery życia bardzo się łączą i właściwie nie da się postawić grubej kreski oddzielającej te zagadnienia. Myślę, że zwłaszcza Mamy się z tym zgodzą :-).

W życiu każdej z nas przychodzi taki moment, w którym warto zastanowić się nad wartościami (czasem je zweryfikować), warto określić własny poziom równowagi
(tak przecież różnie rozumianej przez każdego z nas), a potem zadbać o jej osiągnięcie, warto dobrze przygotować się do powrotu do pracy (zbadać kompetencje, predyspozycje zawodowe), a wszystko po to, aby nabrać pewności, zweryfikować plany i wcielić je w życie w oparciu o zasoby, kompetencje, pasję…

To właśnie chcę zaoferować Mamom, które będą chciały skorzystać z naszej oferty.

Pytasz jak coach może pomóc Mamie? Istotą coachingu jest dla mnie wspieranie w rozwijaniu umiejętności, kompetencji, zasobów danej osoby. Coaching to proces wydobywania z Klienta potencjału po to, aby wyzwania i cele, które sobie stawia, były podejmowane z odwagą i pełną świadomością swoich możliwości.

Pozostaje tylko skorzystać z okazji…

12067152_10204845988536572_1637249215_n

Chwalmy Mamy | Sama jesteś mamą. Opowiedz coś o sobie ….

Tak, to dopiero wyzwanie 🙂 … Czasami wydaje mi się, że praca w korporacji na kierowniczym stanowisku była „nudna”, przy tym, co dzieje się obecnie w moim życiu. Moja Córka Nel jest żywiołem, czystą energią… a co się z tym wiąże: zapewnienie jej odpowiedniej ilość bodźców oraz zajęć wymaga ode mnie takiej kreatywności, o jaką się nawet nie podejrzewałam. To bardzo rozwija, uczy organizacji, ale przede wszystkim buduje więź, która dla mnie jest najcenniejsza. Mam nadzieję, że Nel wspominając dzieciństwo będzie mogła przynajmniej powiedzieć, że się nie nudziła 😉

 _DSC7308

Chwalmy Mamy | Jesteś mamą pracującą? Jak udaje ci się łączyć pracę i macierzyństwo? Masz jakiś przepis?

Kluczowe jest tu pytanie: co jest dla mnie najważniejsze? Ile czasu chcę poświęcać Nel, a ile pracy zawodowej? Na tej podstawie zbudowałam swój własny plan działania, który jest też procesem. Ewaluuje. Zaczynałam od jednego dnia, który od rana do nocy poświęcałam na coaching. Udało mi się tak umawiać spotkania z Klientami, żeby odbywały się tylko w poniedziałki. Z czasem tych dni przybywało. Wakacje z kolei były czasem, który spędzałam tylko z Nel. Praca zawodowa sprowadzała się wtedy do pisania, czytania, doskonalenia warsztatu. Jesień to rozpoczęcie roku przedszkolnego i mój powrót do Klientów. Właśnie rusza moja strona i blog. To ważny dla mnie moment, bo długo nad tym pracowałam. Mogę więc odhaczyć kolejny punkt na mojej liście. I choć do „mety” jeszcze daleko, to cieszę się z tego, co wydarzyło się do tej pory. Praca coacha mnie uskrzydla …

Zapraszam na moją www >> http://co-operation.pl/>>gdzie można więcej poczytać o tym czym się zajmuję i co robię jako coach i jako konsultant.

Chwalmy Mamy | Za co mogłabyś się pochwalić, jako mama pracująca?

Za zaangażowanie. We wszystkim co robię, daję 100% siebie, swojej uwagi, wiedzy, doświadczenia i pasji. Oferuję moim Klientom „obecność”, na każdym etapie procesu coachingowego, metody i ćwiczenia „szyte na miarę”. Chyba mogę się tez pochwalić  za organizację i ilość „projektów” prowadzonych w jednym czasie. Mam tu na myśli rzeczy zawodowe, ale również, które robię z córką.

Chwalmy Mamy | Pracowałaś w korporacji z mamami i wokół mam. Na ile mamy są cenione w organizacjach biznesowych? Mają łatwo? Czy mają trudno pracując na etacie?

Trochę przewrotnie powiem: na szczęście coraz częściej Mamy mają odwagę chwalić się swoimi dokonaniami J A to jest zauważane. W korporacjach doceniane są za organizację, zaangażowanie, wiedzę, otwartość na zmiany, ale i kreatywność i pasję. Zachęcam zatem, żeby mówić o sobie nie tylko w kontekście zawodowym!!

Nie da się jednak ukryć, że korporacja to specyficzne środowisko. Są organizacje wspierające Mamy, ale niestety i takie, w których lepiej się do tego nie przyznawać. Myślę, że kluczowe jest tu samo podejście danej Mamy. To ona decyduje bowiem, jak rozumie tą rolę, w jakim stopniu chce realizować się zawodowo, jakich rozwiązań szuka. Taka zdecydowana postawa jest bardziej widoczna.

To też pytania, z którymi najczęściej przychodzą do mnie Mamy: jak połączyć karierę i macierzyństwo? Jak nie zrezygnować z siebie poświęcając się wychowaniu dziecka? Jak znaleźć nową drogę po urodzeniu dziecka? I choć wnioski w każdym procesie są różne, i różne są też rozwiązania, to u podstaw leży to samo: jak być dobrą Mamą jednocześnie realizując się zawodowo.

Chwalmy Mamy | Co wnoszą wg. ciebie mamy do korporacji?

Inną perspektywę :-), świeżość i „nowe”. Zaangażowanie i odpowiedzialność. Często lepszą organizację pracy. Odwagę i „konkret”. Dystans!

Każda Mama przyzna, że w momencie pojawienia się na świecie Dziecka zmienia się wszystko, a to „wszystko” zaczyna się w naszej głowie. I choć odwiedzasz te same miejsca, spotykasz tych samych ludzi, to nic już nie jest takie, jak było. Miłość, radość, ale i odpowiedzialność za drugiego człowieka powodują, że nawet te same sytuacje postrzegamy z innej perspektywy. Warto to wykorzystać.

Chwalmy Mamy | Jakie kompetencje rozwija bycie mamą? Chodzi mi o kompetencje, które potem można przenieść do firmy i „pożytkować” w pracy.

Sporo powiedziałam o tym powyżej. Dodam zatem, że według mnie Mamy stają się bardziej odważne. Odważne w sięganiu po swoje marzenia, odważne w budowaniu własnej pozycji, odważnie myślące o zmianie, o przyszłości.

FullSizeRender

 

Chwalmy Mamy |Masz pasję – lepisz w glinie. Skąd wziął się pomysł na taką formę spędzania czasu?

Od zawsze uwielbiałam wszelkie formy plastyczne. Dużo z tego realizuję teraz z Nel :-). Glina (jak ja to mówię „moje garnki”) to czas tylko dla mnie. Kompletne wyciszenie. Choć tych moich prac nie ma dużo, to już kilka rzeczy znalazło swoich właścicieli. To cieszy jeszcze bardziej.

Chwalmy Mamy | Co ci to daje?

Świadomość, że jest to moje od początku do końca, niepowtarzalne i robione od serca.  Lepienie uczy też cierpliwości…

Chwalmy Mamy | Poleciłabyś takie hobby innym mamom? Dlaczego?

Myślę, że niejedna Mama byłaby zdziwiona jakie cudowne ozdoby można własnoręcznie przygotować … Naprawdę z pomocą (chociażby) foremek do ciasta powstają prawdziwe cuda! I oryginalne prezenty dla każdego i na każdą okazję, których przecież w ciągu roku nie brakuje. Cudowne drobiazgi, które ozdobią dom, ale i np. duże rzeźby. Moim oczkiem w głowie są lampy!

Chwalmy Mamy | Dziękuję!!

Ja również dziękuję za czas, za miejsce na Waszym blogu i za miłe spotkanie 🙂

 

Rozmawiała też Marta – Marta IP 🙂

****

UWAGA!! UWAGA!!

KONKURS!!

Dla trzech Mam oferujemy po cztery sesje coachingowe.

Poprowadzi je chwalona Mama –  Marta >> tu podajemy jeszcze raz do strony Marty.

Sesje poprowadzone będą przez  Skype bądź telefonicznie. W Warszawie jest też możliwość spotkania bezpośredniego.

Dla kogo?

Dla trzech Mam, które w najciekawszy sposób napiszą o swoich potrzebach związanych z coachingiem i dokończą zdanie …

2

Na odpowiedzi czekamy – TU – w komentarzach pod wpisem na blogu –  do środy 24 lutego, do godziny 21.00

25 lutego podamy nazwiska zwycięzców!

W przypadku dużej ilości odpowiedzi wspólnie z Martą wybierzemy te trzy najciekawsze!

Zapraszamy do zabawy!!

Mamo!! Włącz się do gry 🙂

Komentarz