Zapiski Mam

Kobieto! Jesteś piękna!

3 listopada 2017 • Autor:

Jeżeli nie jesteś tutaj pierwszy raz i czytałaś już zakładkę o mnie, to wiesz, że jestem fotografką, czyli robię zdjęcia i to jakie zdjęcia! Do mnie trafiają zawsze piękne kobiety. Kobiety wysokie i niskie, blondynki i brunetki, niebieskookie i zielonookie, mamy i nie mamy, chudziutkie i te trochę większe. Po prostu same piękne kobiety. Tak, ja Was wszystkie widzę jako piękne kobiety!

Jak to się dzieje, że widzę to tylko ja? Ze smutkiem stwierdzam, że większość kobiet, którym robię zdjęcia na sesjach rodzinnych, biznesowych, ślubnych, dostrzega w sobie tylko mankamenty?! Nieustannie słyszę:  „Ale ja się strasznie nie lubię na zdjęciach”, „A ja nie potrafię pozować”, „A bo mi tutaj wystaje kawałek ciała”, „A bo ja strasznie nie lubię swojego….. (i tutaj możesz wpisać co chcesz)” ile wymieniłaś rzeczy? Ja już to wiem, że wymieniłaś za dużo i mogę się założyć, że 99% z tych rzeczy jest nieprawdą.

A co ja widzę, gdy patrzę na ciebie kiedy stoisz przed moim obiektywem?

  • Widzę Twoje piękne włosy,
  • Widzę Twój czarujący uśmiech
  • Widzę błysk w oku
  • Widzę piękne nogi
  • Widzę delikatne dłonie
  • Słyszę mądrość wypowiedzi

I przychodzi taki moment, kiedy razem zasiadamy do przeglądania rezultatów naszej wspólnej pracy i zapala się to światełko, delikatne, ale jednak. I wtedy słyszę: „O! wcale nie jestem taka brzydka”, „O! mój nos nie jest taki zły”, „A oczy całkiem duże”.

Jest jednak coś, czego nie widać gołym okiem, co się przekłada w gestach, w drobnych ruchach twarzy, lekkiej nieśmiałości.
Widzę, że ktoś Ci kiedyś powiedział, że jesteś rudym rudym rydzem,
Widzę, ze ktoś Ci kiedyś powiedział, że masz małe oczy,
Widzę, że ktoś Ci kiedyś powiedział, że masz krzywe nogi,
Widzę, że ktoś Ci kiedyś powiedział, że masz krótkie palce u rąk,
Słyszę drżenie w głosie, bo ktoś kiedyś powiedział, że opowiadasz głupoty.

 

Ale czy to wszystko jest prawdą? Czy ktoś Ci to powiedział, bo był zazdrosny o Twoje sukcesy, a może miał zły dzień i niestety nie potrafi okazywać swojej złości? Czy dlatego, że kiedyś ktoś Ci to powiedział,musi z Tobą zostać na całe życie?

Spójrz jeszcze raz w lusterko, popatrz na swoje włosy, doceń, że jednak błyszczą, że Twój uśmiech jest szczery, a oczy się przy tym cudnie błyszczą. Usłysz, że mówisz mądre rzeczy, że masz rację i jesteś pewna swojego zdania. Powiedz głośno „JESTEM PIĘKNA” i uśmiechnij się do siebie szeroko i zobaczysz, że nie tylko na zdjęciach wyglądasz dobrze. Bo to, jak ja Cię widzę na zdjęciach, to rzeczywistość, to prawda. Tylko daj sobie szansę i patrz na siebie z dobrocią.Patrz na siebie z właściwej strony.

Spójrz też na siebie oczami innych, tych którzy Cię lubią i szanują, i uwierz, że jesteś warta każdego dobrego słowa.

 

Pamiętaj, że jak dzisiaj pójdziesz spać rano obudzisz się jeszcze piękniejsza 🙂

 

Dorota #MamaPolki

 

 

grafika: Canva.com

Komentarz