Zapiski Mam

Czy dziecku zawsze trzeba mówić prawdę?

23 listopada 2017 • Autor:

Czy wiecie co to są te dwie białe kreski na niebieskim bezchmurnym niebie?
Wszyscy wiemy, że to samoloty zostawiają za sobą ślad, ale co pamiętacie z dzieciństwa?
Ja pamiętam, jak moja mama mówiła, że to diabeł pruje niebo, a aniołek za nim je zaszywa…. Czyż to nie jest piękna metafora? Mnie się podoba 🙂 Teraz zawsze kiedy widzę samolot wysoko na niebie, to myślę o mamie.Co prawda za bardzo nie mogłam pojąć czemu ten aniołek tak wolno to zaszywa, ale co tam.

Czy miałabym takie myśli,gdyby mi mama powiedziała, że to samoloty latają i wyrzucają spaliny, następnie to wszystko spada na ziemię i truje wszystko wkoło: drzewa, trawy, lasy? Raczej wątpię.

A co zapamięta moja córka z dzieciństwa? Ta myśl naszła mnie, kiedy ostatnio zostałam zapytania: kiedy przestanie padać deszcz?Jak myślicie, co jej odpowiedziałam? Pomyślałam chwilę, przypomniały mi się samoloty i aniołki i diabły i co jej powiedziałam?Że przestanie padać ….. jak aniołek wyciśnie całą chmurkę….

Czy to jest edukacyjne? Wątpię.

Czy to poszerzy jej wiedzę o pogodzie? Raczej nie.

Czy to pobudzi jej wyobraźnie? Bardzo!! Przynajmniej ja w to wierzę.

 

Teraz, gdy tylko pada deszcz to moja córka mówi, że aniołek będzie wyciskał chmurki J Czy to właśnie zapamięta?Nie wiem, ale mam taką nadzieję. Mam również nadzieję, że pewnego dnia, gdy będzie miała córkę sama jej opowie równie barwną historyjkę….

 

Chcę, żeby wierzyła w Mikołaja i dobre wróżki, i aniołki, które ją ochronią. Chcę, żeby magia dzieciństwa trwała…

 

 

Dorota #MamaPolki

 

 

 

 

fotografia: obrazki.4ever.eu

 

Komentarz